xx Network (XX Coin) Nedir?

XX COİN NEDİR

xx Network  ilk ve tek kuantum dirençli ve gizlilik odaklı blok zinciri ekosistemi olarak tanımlanmaktadır ve artık ultra güvenli mesajlaşma uygulaması xx messenger’ı sunuyor. Peki tam olarak xx Network ( XX Coin) Nedir? XX Network Kurucusu Kim ?

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için XX Network’ü , Twitter‘da takip edin ve Telegram kanalına katılın!

xx Network ( XX Coin) Nedir?

xx Network, yerel ölçeklenebilir, kuantuma hazır katman 1 blok zincirini dünyanın en özel iletişim ağıyla birleştiren “tam yığın” bir platformdur. Dijital para biriminin ve gizliliğin babası olarak adlandırılan kriptograf David Chaum tarafından icat edilen xx ağının cMix iletişim katmanı, tüm ağ iletişimleri için eksiksiz meta veri koruması sağlamaktadır. xxDK’yı kullanarak, herhangi bir uygulama veya blok zinciri platformu, trafiğini xx ağı üzerinden yönlendirebilir ve kendi işlemlerine kuantum güvenli, uçtan uca şifreleme sağlayabilir.

Ağın performansı, büyük uygulama mağazalarında bulunan ve tamamen merkezi olmayan ilk kuantum güvenli, uçtan uca şifreli haberci olan xx haberci tarafından gösterilmektedir. xx Network, tüm madeni para sahiplerini konsensüs ve iletişim düğümlerini seçmeye ve yönetişime katılmaya teşvik etmek için aday Proof-of-Stake (nPoS) kullanır.

xx Network platformunun yerel kripto para birimi olan xx coin şunlar için kullanılmaktadır:

  • İşlemlerin işlenmesi için küçük ücretler
  • Staking yoluyla ağdaki doğrulayıcı ve karma düğümler için oylama
  • Yönetişim referandumları ve hazine harcamaları için oy vermek için kullanılır.

xx ağı, ana ağını 16 Kasım 2021’de, yaratılışta yaratılan 1 milyar xx tokenla başlattı. İlk 5-6 yıl boyunca, xx ağı, zincir üstü hazinede düzenli aralıklarla otomatik olarak yakılan küçük bir madeni para yüzdesiyle deflasyonisttir. xx ağı sonunda, aktif düğümlerde pay sahibi olan tüm madeni para sahiplerine blok ödülleri yoluyla dağıtılacak olan yıllık maksimum %6,5 enflasyon oranı ile enflasyonist hale gelecektir.

Orijinal 1 milyar xx madeni paranın %5’inden azı, oluşum sırasında dolaşımdaydı. xx ağ geliştiricilerine ve xx Vakfına tahsis edilen madeni paralar, oluşumdan başlayarak 3 yıl boyunca yelek. xx ağ madeni para sahiplerinin %90’ından fazlası gönüllü olarak madeni paralarını oluşumdan başlayarak 6-12 aylık hak kazanma programlarına kilitledi ve bu madeni paraları ödüller için stake ediyor.

Kripto para birimlerinin amacı, madeni para sahiplerinin, düğümlerin ve kullanıcıların yerleşik, merkezi varlıklar yerine kontrole sahip olması için mülkiyeti ve gücü merkezden uzaklaştırmaktır. Blok zinciri hareketi, büyük ölçüde, kendi çıkarlarına hizmet eden küçük gruplar tarafından merkezi kontrolün sömürülmesiyle dolu küresel bir tarihe popülist bir tepkidir.

Modern teknoloji dünyasında, yüksek hızlı küresel internetin tanıtılması, e-posta, sosyal medya ve mobil uygulamaların iletişim kurma ve değer alışverişi yapma şeklimizi dönüştürmesini sağladı. Ancak bu dönüşüm sırasında baskın hale gelen ana akım şirketler, kullanıcı gizliliğini korumak konusunda isteksiz veya yetersiz olduklarını kanıtladılar ve bunun yerine reklama dayalı karları maksimize etmeyi seçtiler.

xx Network, gerçekten özel, merkezi olmayan bir mesajlaşma ve ödeme platformu sunmak için meta verileri gizleyen blok zinciri teknolojisi ve şifrelemeyi uyguluyor. Bu, xx ağ teknolojisiyle, hükümetler, teknoloji şirketleri ve hatta ağın kendisi dahil olmak üzere herhangi bir üçüncü tarafın iletişim veya ödemelerin göndericisi veya alıcısı/alıcıları hakkındaki bilgileri görmesinin hiçbir yolu olmadığı anlamına gelmektedir. Ek olarak, xx ağı sorunsuz bir şekilde çalışacak, böylece kullanıcılar herhangi bir geleneksel ağda olduğu kadar hızlı bir şekilde mesaj ve ödeme gönderebilecekler.

xx Network Kurucusu Kim?

xx Network ekibi, dünyanın dört bir yanındaki işbirliğine dayalı ve uzak ofisleriyle gerçekten küresel olmaktan gurur duyuyor. Birincil geliştirme ekibinin merkezi Cayman Adaları’nda ve Los Angeles, CA’da önemli bir mevcudiyete sahiptir.

Kripto para birimi öncüsü David Chaum, xx laboratuvarlarındaki geliştirme çabalarına gururla liderlik ediyor ve 2016’dan beri gizlilik merkezli teknolojisinin geliştirilmesine öncülük ediyor.

David Chaum, en eski blok zinciri araştırmacılarından biri ve dünyaca ünlü bir kriptograf ve gizlilik savunucusudur. Chaum ilk olarak 1979’da karışık kademeli ağlarla meta verileri korumak için bir çözüm önerdi. 1982’de Berkeley’deki California Üniversitesi’ndeki tezi, bir blok zinciri protokolünün bilinen ilk önerisi oldu. Chaum, ilk dijital para birimi olan eCash’i geliştirmeye devam etti ve ayrıca güvenli oylama teknolojisine çok sayıda katkı yaptı. Bugün Chaum, son teknoloji blok zinciri çözümleri sunmak için kriptografi ve gizlilik alanındaki onlarca yıllık araştırma ve katkılarını birleştiren xx ağına liderlik ediyor.

Cüzdan Bilgisi : 6YqTugrzho7VgRL59j7yaEWTruNmcWxBbt5JxrrLKoE6wMFj

Göz At

En İyi Kripto Borsaları
Canlı Kripto Para Piyasası
Fan Tokenler
Son Dakika Kripto Haber

Sosyal Medya'da BTCVeri

Sorumluluk Reddi : Burada yer alan veriler kullanıcı bilgilendirme amaçlıdır . Yatırım tavsiyesi kapsamında değildir . Kripto para alım-satımı yüksek piyasa riski içerir. Lütfen yatırımlarınızı dikkatlice yapın. btcveri.com , alım-satımdan kaynaklanan kayıplarınızdan sorumlu değildir.
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!