Proof of Attendance Protocol (POAP)

Proof of Attendance Protocol

Katılım Kanıtı Protokolü (POAP), blockchain teknolojisini kullanarak dijital rozetler veya koleksiyonlar oluşturan bir protokoldür. Proof of Attendance Protocol (POAP) Nedir?

Dünyanın En Büyük Kripto Para, Fan Token ve NFT Borsası Binance’a Kayıt Olun!

https://accounts.binance.me/tr/register?ref=36706398

Proof of Attendance Protocol (POAP) Nedir?

Kısaltma protokol adından türetilmiş olsa da, POAP koleksiyonları tanımlamak için de kullanılır.

POAP’ler, akıllı sözleşmeler yoluyla Ethereum blok zincirinde değiştirilemez belirteçler ( NFT’ler ) olarak basılmıştır. Bir etkinliğe katılımı kutlamak ve kaydetmek için oluşturulmuş ERC-721 belirteçleridir.

Tipik olarak, benzersiz NFT’ler, etkinlik katılımcılarına ücretsiz olarak verilir ve bu, sahiplerinin o belirli etkinliğe katıldığının doğrulanabilir kanıtı olarak hizmet eder. POAP’leri, dijital olmaları ve blok zinciri teknolojisi ile güvence altına alınmaları dışında, bir dizi konser biletiyle karşılaştırabilirsiniz.

POAP’ler başlangıçta basıldı ve Ethereum ana ağında dağıtıldı. İlk olarak 2019’da ETHenver Konvansiyonunda hackathon etkinliğine katılan ve katılan bilgisayar korsanlarını ödüllendirmek için oluşturuldu. Ekim 2020’de POAP , daha yüksek hızı ve daha düşük işlem maliyetleri nedeniyle Ethereum yan zinciri xDai’ye geçti. Bu, ihraççıların POAP’leri çok düşük bir maliyetle basmasına olanak tanır.

POAP NFT’leri resmi POAP platformu aracılığıyla basılabilir. Belirli bir saat veya tarih ile etkinlikle ilgili bir görüntü ve bilgi içermelidirler. Her POAP rozetinin benzersiz bir seri numarası vardır. Değişmezdirler ve sahiplerinin yaşam deneyimlerinin dijital bir temsili olarak POAP uygulaması aracılığıyla toplanabilirler.

Önerilen Makaleler

POAP’ler NFT’ler olduğundan, çeşitli NFT pazaryerlerinde de işlem görebilirler. Ancak, POAP’ler esasen sahiplerinin bir etkinliğe kişisel katılımının kanıtıdır. Ekibe göre POAP, Ethereum’un neler başarabileceğini göstermek ve kripto meraklılarının Ethereum’a olan bağlılıklarını “daha havalı olmadan önce” kanıtlamak için tasarlandı. Bu nedenle, POAP’lerin ticareti orijinal kullanım durumuna aykırı olacağından, çok yüksek parasal değer taşımaları amaçlanmamıştır.

POAP, etkinlik organizatörlerinin topluluklarıyla etkileşim kurmaları ve etkileşimde bulunmaları için yeni bir yol sunar. Tipik olarak, etkinlik katılımcıları bu benzersiz NFT rozetlerini etkinlikte QR kodları aracılığıyla toplayabilir ve POAP platformunda topluluk anketleri, çekilişler ve POAP lider panosu gibi ek etkinliklere katılabilir. Örneğin, SushiSwap , AMA katılımcılarına ve yönetişim tekliflerine oy verenlere POAP’leri havadan gönderdi; Decentraland ayrıca meta veri deposunda sanal etkinlik katılımcıları için POAP’ler verdi .

Gelecekte, POAP, kullanım durumlarını kişinin katılımını kanıtlamanın ötesine genişletebilir. Örneğin, katkıları kabul etmek veya topluluk üyelerine ayrıcalıklar sunmak için kullanılabilir. POAP koleksiyonu, insanların uzmanlıklarını ve eğitim geçmişlerini kanıtlamaları için güvenilir bir blok zinciri özgeçmişi olarak da işlev görebilir.

Göz At

En İyi Kripto Borsaları
Canlı Kripto Para Piyasası
Fan Tokenler
Son Dakika Kripto Haber

Sosyal Medya'da BTCVeri

Sorumluluk Reddi : Burada yer alan veriler kullanıcı bilgilendirme amaçlıdır . Yatırım tavsiyesi kapsamında değildir . Kripto para alım-satımı yüksek piyasa riski içerir. Lütfen yatırımlarınızı dikkatlice yapın. btcveri.com , alım-satımdan kaynaklanan kayıplarınızdan sorumlu değildir.
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!