NFT’ler Ne İçin Kullanılır ve Nasıl Üretilir?

nft

NFT’ler yeni, blockchain destekli bir dijital ekonomide çok önemli bir yapı taşıdır. Çok sayıda proje; oyun, dijital kimlik, lisanslama, sertifikalar ve güzel sanatlar da dahil olmak üzere farklı birçok kullanım alanında NFT’lerle çalışmalar yapmıştır. Dahası, NFT’ler değeri yüksek öğelerin kısmi mülkiyetine bile imkan tanır. Peki tam olarak NFT’ler Ne İçin Kullanılır ve Nasıl Üretilir?

Dünyanın En Büyük Kripto Para, Fan Token ve NFT Borsası Binance’a Kayıt Olun!

https://accounts.binance.me/tr/register?ref=36706398

NFT’ler Ne İçin Kullanılabilir?

NFT’ler, merkeziyetsiz uygulamalar (DApp’ler) tarafından benzersiz dijital ürünler ve kripto koleksiyonlukları çıkarmak için kullanılabilir. Bu tokenlar koleksiyonluk bir öğe, yatırım ürünü ya da başka bir şey olabilir.

Oyun ekonomileri yeni değildir. Ve birçok çevrimiçi oyun halihazırda kendi ekonomisine sahip olduğu için, oyun varlıklarını tokenlaştırmak için blockchain kullanmak yalnızca bir adım daha ilerlemektir. Aslında NFT’lerin kullanımı, birçok oyunda sıklıkla görülen enflasyon sorununu çözebilir.

Sanal dünyalar gelişirken, NFT’lerin bir diğer heyecan verici kullanım alanı da gerçek dünya varlıklarını tokenlaştırmaktır. Bu NFT’ler gerçek dünya varlıklarının blockchain üzerinde token olarak saklanabilen ve alınıp satılabilen küçük bir kısmını temsil edebilir. Böylece güzel sanatlar, gayrimenkul, nadir koleksiyonluk ürünler ve benzerleri gibi düşük likiditeye sahip piyasalarda ihtiyaç duyulan likiditeyi sağlayabilir.
NFT’lerin özelliklerinden faydalanabilecek bir diğer sektör de dijital kimliktir. Kimlik bilgilerini ve mülkiyet verilerini blockchain üzerinde saklamak dünyanın her yerinden birçok kişi için gizlilik ve veri bütünlüğünü artırabilir. Aynı zamanda bu varlıkların kolayca ve güvene dayalı olmadan transfer edilebilmesi küresel ekonomideki sıkıntıların önüne geçebilir.

Nasıl NFT Üretilir?

BSC ya da Ethereum üzerinde kendi NFT’lerinizi oluşturmak birçok platform ve NFT borsasının sunduğu basit bir süreçtir. Tek ihtiyacınız olan, çıkarma ücretini ödemek için biraz kripto ve NFT’ye çevrilecek bir şeydir. Bir de NFT’nizi Ethereum’da mı yoksa Binance Smart Chain‘de mi çıkaracağınızı seçmeniz gerekir.

Ethereum geleneksel anlamda NFT’lerin ve NFT geliştirmenin yuvası durumundadır. Geniş bir kullanıcı tabanına ve gelişmiş bir NFT topluluğuna sahiptir, fakat işlem ücretleri çok yüksektir. Bu da küçük alış, satış ve transferleri kullanıcılar için masraflı hale getirir. BSC daha yeni bir blockchain olsa da NFT piyasaları oldukça büyümüştür. Burada işlemler de çok daha ucuzdur.

nft'ler nasıl üretilir

Önerilen Makaleler

Nasıl NFT Satın Alınabilir?

Daha önce de bahsettiğimiz gibi, benzersiz tokenlar almak istiyorsanız NFT pazar yerleri bakmanız gereken ilk yerdir. Fakat ihtiyacınız olan tüm bilgiler bunlarla sınırlı değildir. Kredi kartı ya da PayPal ile NFT almanız mümkün değildir. Süreç için bir kripto cüzdanına ve biraz da kriptoya sahip olmanız gerekir.

Binance Smart Chain NFT’lerinin fiyatları neredeyse her zaman BNB cinsinden olacaktır. Ethereum NFT’leri de tipik olarak ether (ETH) kullanır. Bu kripto paraların ikisini de Binance borsasından almak mümkündür. Tercih ettiğiniz kriptoyu satın aldıktan sonra fonlarınızı NFT pazar yerleriyle etkileşim kurabilen bir cüzdana taşımanız gerekir.
Binance Chain Wallet ve MetaMask, iyi birer tarayıcı uzantısı cüzdan seçeneğidir. Her ikisi de bir NFT pazar yerine bağlanabilir. Tek yapmanız gereken kriptolarınızı Binance’ten cüzdanınıza aktarmak, pazar yerinin web sitesine gitmek ve cüzdanınızı bağlamaktır (bağlan tuşu genellikle sağ üst köşede yer alır). Sahte ve şüpheli web siteleri konusunda dikkatli olmalısınız. URL’yi iki kez kontrol edin ve siteyi sık kullanıyorsanız yer işareti eklemeyi tercih edin.

Mobil bir deneyim tercih ediyorsanız Trust Wallet’ı değerlendirebilirsiniz. Trust Wallet, hem iOS hem de Android üzerinde kullanılabilir ve çok sayıda blockchaini destekler. Ethereum ve BSC ile etkileşim kurmanın ücretsiz olmadığını unutmamalısınız! İşlem ücretlerini ödemek için ekstra kripto bulundurmanız da faydalı olacaktır.

Sosyal Medya'da BTCVeri

Sorumluluk Reddi : Burada yer alan veriler kullanıcı bilgilendirme amaçlıdır . Yatırım tavsiyesi kapsamında değildir . Kripto para alım-satımı yüksek piyasa riski içerir. Lütfen yatırımlarınızı dikkatlice yapın. btcveri.com , alım-satımdan kaynaklanan kayıplarınızdan sorumlu değildir.
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!