Aurora Coin, KuCoin’de Listeleniyor!

aurora coin

Aurora, katman-2 benzeri hız ve ölçeklenebilirlik ile Ethereum geliştirme deneyimi sağlar. Peki tam olarak Aurora Coin Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır? Aurora Coin Yorum ve Geleceği!

Aurora alım-satım işlemleri için hemen Buradan KuCoin Borsasına Kayıt Olun!

Aurora Coin Nedir?

Aurora, Ethereum kullanıcılarının ve dApp’lerin NEAR blok zincirine kolayca geçmelerine yardımcı olan bir üründür. Kullanıcıların iki farklı şey yapmasına olanak tanır: NEAR blok zincirindeki Solidity akıllı sözleşmelerini yükleyin ve bunlarla etkileşim kurun ve varlıkları (ERC-20 belirteçleri dahil) Gökkuşağı Köprüsü aracılığıyla Ethereum, NEAR ve Aurora arasında taşıyın.

Aurora’nın temel simgesi, geliştiriciler için en iyi kullanıcı deneyimini ve tanıdık araçları sunmak için ETH’dir.

AURORA Coin, protokolde uygun yükseltmeleri sağlamak için bir yönetişim belirtecidir. Aurora, blok zinciri endüstrisinin farklı ekosistemlerinden ve sektörlerinden temsilcileri içeren AuroraDAO tarafından yönetilmektedir.

Illia Polosukhin Kurucu Ortak, NEAR Protocol:

”Amacımız, blok zincirler, geliştiriciler ve kullanıcılar arasındaki boşlukların kapatıldığı, birlikte çalışabilir bir gelecek yaratmaktır. Aurora, varlıkların Ethereum ve NEAR blok zincirleri arasında kesintisiz olarak geçmesine izin vererek tam da bunu yapıyor, böylece ekonomileri birleştiriyor ve yaratıcı toplulukların gelişimini kolaylaştırıyor.”

DODO’nun Kurucu Ortağı Diane Dai:

”Aurora’nın NEAR Protokolü üzerinde bir Ethereum Sanal Makinesi uygulaması, zincirler arası işlevsellik ufkunu büyük ölçüde genişletiyor. DODO, dünyanın dört bir yanındaki insanlar için daha fazla erişim ve likidite ile gerçek anlamda çok zincirli bir alanın büyümesini ilerletmek için Aurora ile ortaklık yapmaktan heyecan duyuyor.”

Aurora, NEAR Protokolü ekibi tarafından oluşturulan ve geliştiricilerin uygulamalarını Ethereum uyumlu, yüksek verimli, ölçeklenebilir ve geleceğe yönelik güvenli bir platformda çalıştırmaları için anahtar teslimi bir çözüm sunan ve düşük işlem maliyetleriyle bir Ethereum Sanal Makinesidir.

Tam Ethereum uyumluluğu: Aurora, Ethereum ile tamamen uyumludur. Uygulamalarınızı yeniden yazmanıza gerek yok.
Yüksek verim ve ölçeklenebilirlik: Aurora, sektördeki en saygın ekiplerden birinin en yüksek performanslı üçüncü nesil L1 protokollerinden biri olan NEAR Protokolü üzerinde çalışır.
Düşük işlem maliyetleri: Kullanıcılarınız sadece hızlı işlemlerden değil, aynı zamanda çok ekonomik işlemlerden de keyif alacaklardır.
Özellikler, Özellikler, Özellikler: Temel SputnikVM’den tam araç zinciri desteğine ve gazsız meta işlemlere kadar Aurora, piyasadaki en gelişmiş EVM’dir.
Güvensiz Köprüleme: NEAR Rainbow Bridge’in bir parçası olan Aurora Bridge, Ethereum endüstrisindeki tek tamamen güvenilir varlık köprüsüdür.
Temel para birimi ETH’dir: Aurora’daki işlem ücretleri, kullanıcılar için harika bir UX sağlayan ve ilginç ekosistem sürdürülebilirlik olasılıklarına kapı açan temel para birimi ETH’de ödenir.

Aurora ortamı, yüksek performanslı bir EVM (Ethereum Sanal Makinesi) olan Aurora Engine ve harika bir kullanıcı deneyimi içinde Ethereum ve Aurora arasında ETH ve ERC-20 belirteçlerinin güvenilir aktarımını kolaylaştıran Aurora Köprüsü’nden oluşur.

Aurora bağımsız, kendi kendini finanse eden bir girişim olarak var ve işletiliyor, ancak paylaşılan ekip DNA’sından ve NEAR Protokolünün sürekli gelişen teknolojisinden yararlanmaya devam edecek. Aurora’nın yönetimi, AuroraDAO’daki birkaç sandalyeden birine sahip olacak geleneksel bir varlık tarafından tamamlanan bir Merkezi Olmayan Otonom Organizasyonun (AuroraDAO) melez bir biçimini alacaktır.

Aurora Kurucusu Kim?

Aurora Labs CEO’su Dr. Alex Shevchenko, Ph.D. fizik ve matematik alanında, girişimci, 2015’ten beri blockchain meraklısı, Bitfury’s Exonum’un geliştiricisi ve blockchain ölçeklenebilirlik çözümlerine güçlü bir şekilde inanan.

Aurora Labs CTO’su Arto Bendiken, otodidakt, cypherpunk, girişimci ve Avrupa Uzay Ajansı (ESA) ve ABD Deniz Kuvvetleri’nin Uzay ve Deniz Harp Sistemleri Komutanlığı gibi kuruluşlarla çalışan 20 yılı aşkın profesyonel yazılım mühendisliği deneyimine sahip üretken açık kaynak yazarıdır. (SPAWAR).

Aurora Labs Güvenlik ve Altyapı Başkanı Frank Braun, Ph.D. Karmaşık yazılım sistemleri oluşturma konusunda 20 yılı aşkın deneyime sahip bilgisayar bilimlerinde. Bilimsel yazılımlar, şifreli mesajlaşma sistemleri ve dijital para birimleri üzerinde çalıştı.

Aurora Labs Engine Takım Lideri, kripto-ekonomik tasarım, yazılım geliştirme ve açık kaynaklı ekosistem oluşturmanın kesişiminde 10 yılı aşkın deneyime sahip Joshua J. Bouw’dur. Proof of Stake Konsensüs Mekanizmalarının geliştirilmesindeki erken rolü nedeniyle ‘Stake Kanıtı’nın vaftiz babası’ olarak ilan edildi.

Aurora Labs Bridge Takım Lideri, yüksek performanslı yazılım geliştirmede 6 yıldan fazla deneyime sahip yazılım mühendisi Kirill Abramov’dur. Blok zinciri alanı konusunda tutkulu ve özel blok zincirler geliştirme, HW için uygulamalar uygulama ve zincirler arası çözümler oluşturma konusunda zengin bir deneyime sahip.

Aurora Toplam Arzı Ne Kadar?

AURORA Toplam Arz: 1.000.000.000 AURORA’dır.

Maksimum Arz, 1.000.000.000 tokena (bir milyar $AURORA) sabitlendi. AURORA Token Üretim Etkinliği 18 Kasım 2021’dir.

Kilidi açılmış Tokenler:

 • Toplam arzın %1’i IDO, AMM’lerde havuzların açılması, piyasa yapımı, erken ortaklıklar için ayrılmıştır;
 • Proje danışmanları için teşvik olarak kullanılmak üzere Aurora Labs’a %1 tahsis edilmiştir;
 • Gelecekteki projeler için %48 AuroraDAO bakiyesinde tutulur;
 • %20’si cemaat hazinesinde tutulur;
 • %3, NEAR’da Aurora doğrulayıcı delegasyonuna doğrusal olarak dağıtılmak üzere Aurora Laboratuarlarına tahsis edilir.

Kilitli Tokenlar:

 • %16 Aurora Labs uzun vadeli teşvikleri (hak kazanma planına da tabi olabilir);
 • Erken Aurora katkıda bulunanlara %2 (hak etme planına da tabi olabilir);
 • %9 Aurora Labs özel tur yatırımcıları.

Kilitli tokenlar kilit açma şemasına tabidir: Her 3 ayda bir lineer kilit açma ile 2 yıllık kilit açma şeması ve token lansman tarihinden itibaren uçurum (6 ay sonra %25 kilidi açılır, ardından 9, 12, 15, 18’den sonra ek %12,5, 21 ve 24 ay).

aurora coin nedir

Önerilen Makaleler

AURORA Fiyat, Grafik ve Piyasa Değeri!

BTCVeri sitesinde , kripto paraların canlı fiyatını görüntüleyebilir ve analiz yapabilirsiniz . AURORA Coin Fiyat , Analiz , Yorum , Grafik , Hesap Makinesi , Piyasa Değeri ve daha fazlasına Buradan ulaşabilirsiniz.

AURORA Coin Nereden ve Nasıl Alınır?

AURORA Coin alım yapmaya karar verdiğiniz zaman öncelikle kripto para alım satım yapan sitelere doğrudan kayıt olmanız gerekmektedir. Söz konusu sitelerden birine  kayıt olduktan sonra yapacağını öncelikli işlem ise kimlik doğrulamasıdır. Kimliğinizin ön ve  arka yüzünü sisteme yüklemeniz istenmektedir. Bazı borsalar ise selfie isteyebilmektedir. Bu istek kayıt yapacağınız siteye göre değişebilmektedir. AURORA alım satım yapmaya karar verdiğiniz zaman bir çok  Borsada yer aldığını görebilmektesiniz.

 • AURORA Coin alım satım işlemleri için , BURADAN üyelik işlemlerinizi tamamlamanız gerekmektedir.
 • Sonrasında ise açılan sayfada , yer alan bilgilerinizi Legal bir şekilde doldurmanız gerekmektedir.
 • Burada sizden istenen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurunuz.
 • Cep telefonunuza gelen doğrulama Sms kodundan sonra , hesabınıza giriş yapabileceksiniz .
 • Buradan sonra para yatırma ve çekme işlemlerini sağlayabilmek için , Hesap Doğrulama işlemi olan , Kimlik verileri doğrulama resmi olan , yazılı metini beyan etmeniz gerekiyor. Daha sonra hesap doğrulama işleminiz tamamlanacaktır.

AURORA Coin Yorum ve Geleceği!

Aurora Coin piyasada yeni bir coin durumundadır . Toplam arz 1.000.000.000 AURORA ‘dır . Ve bu arzın sadece 10.000.000 AURORA dolaşımdadır . Dolaşımda bulunan arzın bu kadar az olması fiyata ne kadar olumlu görünse de , ilerleyen süreçlerde arzın artırılması durumunda ciddi fiyat dengesizlikleri ortaya çıkabilir . Kısa zaman içerisinde global borsalarda listelenmeyi başaran proje hala Binance borsasında listelenmemiştir . 2022 ve 2023 yılında listelenmesi yatırımcılar açısından merak konusudur .

AURORA Yorum ve Geleceği , AURORA Coinin şu ana kadar  görmüş olduğu en düşük fiyat $6.69 iken, en yüksek fiyat 35.43 $ olmuştur. AURORA son zamanlarda çok gerçek bir fiyat zirvesine sıçradığı için fiyat değişikliği birçok kişiyi tamamen şok etti. Bir çok uzman gelecekte çoğu kripto para birimlerinin yükselişe geçeceğini iddia etse de , Kripto paralar için yasalar tam belirginleşmiş durumda değil . Ekonomide söz sahibi olan devletlerin , bu konulara hala çekimser yaklaşması gözden kaçmıyor .

AURORA Coin Teknik Analiz!

Gerçek zamanlı toplu AURORA Coin alım-satım derecesini görebilirsiniz. AURORA/USD için özet, en popüler teknik göstergelere dayanmaktadır: Hareketli Ortalamalar, Osilatörler ve Pivotlar. BTCVeri Teknik analiz aracı sadece bilgilendirme aracı olup , yatırım tavsiyesi kapsamında değildir.

 

Sosyal Medya'da BTCVeri

Sorumluluk Reddi : Burada yer alan veriler kullanıcı bilgilendirme amaçlıdır . Yatırım tavsiyesi kapsamında değildir . Kripto para alım-satımı yüksek piyasa riski içerir. Lütfen yatırımlarınızı dikkatlice yapın. btcveri.com , alım-satımdan kaynaklanan kayıplarınızdan sorumlu değildir.
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!